Program „Świadomi Patrioci”

Program „Świadomi Patrioci”, którego sponsorem jest Grupa Energa propaguje wiedzę i utrwala pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Adresowany jest do środowisk kibiców, a także młodzieży szkolnej. Chcemy opowiedzieć nie tylko o historii żołnierzy podziemia antykomunistycznego w Polsce ale też o wartościach, które wyznawali i którym byli wierni, o ich postawach i świadomym wyborze aby trwać w walce o wolną Polskę „aż po ofiarę życia”
Na program składa się koncert Andrzeja Kołakowskiego pt. „Oskarżeni o wierność” i wykład Anny Kołakowskiej.

Patronem medialnym programu jest TVP3 Gdańsk


Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy.

3 myśli nt. „Program „Świadomi Patrioci”

  1. Świetne spotkanie – wykład i koncert państwa Kołakowskich o Żołnierzach Niezłomnych. Wykład przypomniał majora „Zaporę”, pułkownika „Łupaszkę”, porucznika „Żelaznego”, pułkownika Łukasza Cieplińskiego, „Inkę”, „Burego” i wielu innych, ich bliskich i dzieci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszajcie państwa Kołakowskich do szkół. Pamięć o obrońcach wolnej Polski komuna zabijała przez prawie dwa pokolenia!. Pamięć trzeba przywracać pewnie tak samo długo.

  2. Byłem z żoną na Państwa wykładzie i koncercie w Łodzi 25 . lutego. Siedzieliśmy zahipnotyzowani słowami o rycerzach i pięknymi pieśniami o nich. Podczas „Ballady i II konspiracji” i „Kołysanki wieziennej” płakałem . Za te chwile wzruszeń i bicie serc serdecznie Państwu dziekujemy!
    Z jednej strony mam wrażenie, że Polska się budzi i dojrzewa, by należycie czcić swoich bohaterów, z drugiej – przykro patrzeć, że dziś są zohydzani i szkalowani, jak nigdy wcześniej, dzięki potężnym środkom finansowym, które to umożliwiają i mediom, internetowi. Patriotyzm wielu ludzi zaczęło uważać za zaprzańsrwo. Polskość to nienormalność – tak powiedział pewien zdrajca..
    Pozdrawiam Was z głębi polskiego serca, tego ciemnogrodzkiego, naxnaczonego Chrystusem. Inne nie będzie biło. A kto chce być sługą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *