Nasze spotkania

8 grudnia Grodków i Głuchołazy . Spotkania oczywiscie bardzo udane ale szczególnie dziękujem p. Markowi , włścicielowi pensjonatu pod Czerwonym Kozłem za gscinę i długie rozmowy o więdrowaniu 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 grudnia Słupsk, LO im Zbigniewa Herbarta. Jak zawsze świetna młodzież i przyjemność z możliwości mówienia im o Żołnierzach Wyklętych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 listopada 2017 r. Hrubieszów 

Jako komentarz cytat ze strony lubiehrubieszow.pl : „13 listopada 2017 roku nasza społeczność szkolna wzięła udział w projekcie słowno-muzycznym „Świadomi Patrioci” przygotowanym przez Andrzeja i Annę Kołakowskich. Pani Anna rozpoczęła projekt prelekcją poświęconą tragicznemu życiu i walce Żołnierzy Niezłomnych o wolną i niepodległą Polskę oraz represjom, jakie dotknęły sprzyjającą im ludność cywilną.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 listopada 2017 r.  Wąwolnica    

Choć widownia mniej liczna niż zwykle ale za to wspaniała… a najwspanialsze było przygotowanie do koncertu, co można zobaczyć na  poniższych zdjeciach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 października 2017 Iłża 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 października 2017 Pionki 

Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czartajewo k. Siemiatycz

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

24 lipca  obóz ZHP Malbork w lesie k. Lipusza 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 lipca obóz ZHR Głubczyce w lesie k. Wilkowa

 

6 czerwca Lidzbark Warmiński , 

  1 czerwca ,  Podwiesek, 

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 18 maja Gdańsk,            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 maja Radom  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 maja Doboszowice 

Festyn Zwiazku Harcerstwa Wiejskigo- przy okazji harcerze zbierali pieniędze na obóz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 kwietnia Wrocław

 

 

 

 

 

20 kwietnia Gdańsk 

Spotkanie w Domu Kultury na Przymorzu z uczniami kilku gdański szkół średnich. Na zakończenie nie szczędziliśmy młodzieży pochwał, bo zasłużyli. I nawet TVP3 Gdańsk była i zrobili bardzo świetny materiał do Panoramy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 kwietnia Głubczyce

Kolejne spotkanie z młodzieżą w LO w Głubczycach. Kiedy patrzymy w twarze młodych ludzi zasłychanych w opowieść o Żołnierzach Wyklętch czujemy, że  wbrew współczesnemu światu  wartości i ideały mają znaczenie. A dla nas to wielka satysfakcja widzieć młodzież skupioną i wsłuchującą sie z uwagą w to co im przekazujemy- choć program trwa prawie dwie godziny.

10 kwietnia Kędzierzyn

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle i kibicami Chemika- Kędzierzyn. Atmosfera taka, że aż przyjemnie wspominać. Szkoda tylko, że nie mogliśmy dłużej zostać i żal było wyjeżdżać. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 marzec Lublin

Lublin jak zwykle gościnny. Pogoda wprawdzie nie dopisała, ale serdeczność lubelaków rozgrzewa. W świetlicy kibicowskiej na Noworybnej starsi i młodsi  słuchali w zadumie opowieści o żołnierskiej dumie i honorze. Jest coś takiego w tych historiach, że słucha się ich któryś raz z rzędu i za każdym razem poruszają serca. W Lublinie byliśmy nie pierwszy raz, tym bardziej cieszyliśmy się, że na sali pojawiły się nowe twarze. Polska jest w nas, wolność jest w nas. Chwała Bohaterom!!!

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 luty Starogard Gdański 

Najtrudniej jest występować z wykładem czy koncertem na dużej hali sportowej. Jak ogarnąć taką widownię, co zrobić żeby młodzi ludzie w takiej masie nie przeszkadzali, żeby ich zainteresować? Okazało się , że  nic nie musieliśmy robić. Młodzież sama stworzyła taką atmosferę, że aż miło było do nich mówić i śpiewać 🙂

6 luty Kościerzyna, I Liceum Ogólnokształcące

Na sali gimnastycznej 6 klas, a cisza i skupienie jak w czasie egzaminu maturalnego 🙂 . Zawsze lubiłam patrzeć na twarze moich uczniów kiedy prowadziłam lekcję i odczytywać z nich stopień zaangażowania 🙂 . W Kościerzynie ocena skupienia i zaangażowania celującą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 luty (wieczorem) Koszalin

Jednym z wielu cudów Pana Boga w naszym życiu jest to, że udaje się nam szczęśliwie wrócić do domu, pomimo że czasem pasy na jezdni się zlewają w linię ciągłą :). Ale warto się troszkę pomęczyć dla tych wspaniałych spotkań.

Tu relacja harcerzy:  http://iharcerstwo.pl/swiadomi-patrioci/

A tu naszych kilka zdjęć:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 luty (rano) Trąbki Wielkie

Wspaniałe Gimnazjum, bo ma wspaniałą p. Dyrektor Ewę Tuz- mądrą i odważną. Młodzież rewelacja! Niestety wykład trzeba było zacząć od 1 września 1939 r. , bo p. min. Hall nie dbała o edukację historyczną i uczniowie w tym momencie roku szkolnego, kończąc edukację gimnazjalną przerabiają rozbiory Polski .

26 luty Piła

Spotkanie zorganizowane przez ks. Jarosława Wąsowicza , poza programem Świadomi Patrioci  ale nasz piękny baner wywiesiliśmy, bo żal żeby nie wisiał skoro taki piękny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łódź 26 luty 2017

Dziękujemy za  mnóstwo przejawów sympatii 🙂 Wspaniałe spotkanie , a potem długie nocne Polaków rozmowy u przyjaciół  z Łodzi.

Budynek może nie najładniejszy ale wszystko inne super 🙂

 

 

 

 

 

 

Aleksandrów Łódzki 24 luty 2017

Tu miejscowi lewacy chcieli zakłócić spotkanie, ale na odgrażaniu się skończyli prężenie mięśni. Tym razem nie my byliśmy powodem niechęci ale polscy bohaterowie – Żołnierze Wyklęci. Wszystko jednak przebiegło w pięknej patriotycznej atmosferze.

Rumia 17 luty 2017

Spotkanie kameralne ale do Rumi przyjechali też nasi sąsiedzi z Gołubia. Bardzo byliśmy zdziwieni, ale co ważniejsze nawiązaliśmy nowe znajomości w naszej wsi :). Zabraliśmy panów samochodem do Gołubia żałując, że droga tak szybko się skończyła. Dziękujemy za pomoc naszym przyjaciołom z Narodowej Rumi i państwu Słowikowskim.

https://gazetarumska.pl/27005/przejmujacy-wyklad-zolnierzach-wykletych-rumi/

Zdjęcia będą lada moment, a na razie film:

 

Malbork 27 stycznia 2017.

Drugie spotkanie. Na sali wielu naszych znajomych i przyjaciół z Rajdu Szlakiem 5 Brygady, kibiców Lechii czy uczestników ekshumacji na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tczew 26 stycznia 2017 r.

Na nasze pierwsze spotkanie przyszło ponad 50 osób. Pomimo,że miejscowi KOD-owcy odgrażali się, że tez przyjdą, a Radni z PO protestowali podczas sesji Rady Masta Tczewa, atakowała nas Gazeta Wyborcza i TVN wszystko przebiegło bardzo dobrze. Atmosfera spotkania była wspaniała.

    

Młodzież Wszechpolska, bardzo nam pomogła, dzięki czemu cały bagażnik sprzętu wnieśliśmy i zainstalowaliśmy w 5 min. Spakowaliśmy się też szybciutko.