Nasze spotkania

25 marzec Lublin

Lublin jak zwykle gościnny. Pogoda wprawdzie nie dopisała, ale serdeczność lubelaków rozgrzewa. W świetlicy kibicowskiej na Noworybnej starsi i młodsi  słuchali w zadumie opowieści o żołnierskiej dumie i honorze. Jest coś takiego w tych historiach, że słucha się ich któryś raz z rzędu i za każdym razem poruszają serca. W Lublinie byliśmy nie pierwszy raz, tym bardziej cieszyliśmy się, że na sali pojawiły się nowe twarze. Polska jest w nas, wolność jest w nas. Chwała Bohaterom!!!

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 luty Starogard Gdański 

Najtrudniej jest występować z wykładem czy koncertem na dużej hali sportowej. Jak ogarnąć taką widownię, co zrobić żeby młodzi ludzie w takiej masie nie przeszkadzali, żeby ich zainteresować? Okazało się , że  nic nie musieliśmy robić. Młodzież sama stworzyła taką atmosferę, że aż miło było do nich mówić i śpiewać 🙂

6 luty Kościerzyna, I Liceum Ogólnokształcące

Na sali gimnastycznej 6 klas, a cisza i skupienie jak w czasie egzaminu maturalnego 🙂 . Zawsze lubiłam patrzeć na twarze moich uczniów kiedy prowadziłam lekcję i odczytywać z nich stopień zaangażowania 🙂 . W Kościerzynie ocena skupienia i zaangażowania celującą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 luty (wieczorem) Koszalin

Jednym z wielu cudów Pana Boga w naszym życiu jest to, że udaje się nam szczęśliwie wrócić do domu, pomimo że czasem pasy na jezdni się zlewają w linię ciągłą :). Ale warto się troszkę pomęczyć dla tych wspaniałych spotkań.

Tu relacja harcerzy:  http://iharcerstwo.pl/swiadomi-patrioci/

A tu naszych kilka zdjęć:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 luty (rano) Trąbki Wielkie

Wspaniałe Gimnazjum, bo ma wspaniałą p. Dyrektor Ewę Tuz- mądrą i odważną. Młodzież rewelacja! Niestety wykład trzeba było zacząć od 1 września 1939 r. , bo p. min. Hall nie dbała o edukację historyczną i uczniowie w tym momencie roku szkolnego, kończąc edukację gimnazjalną przerabiają rozbiory Polski .

26 luty Piła

Spotkanie zorganizowane przez ks. Jarosława Wąsowicza , poza programem Świadomi Patrioci  ale nasz piękny baner wywiesiliśmy, bo żal żeby nie wisiał skoro taki piękny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łódź 26 luty 2017

Dziękujemy za  mnóstwo przejawów sympatii 🙂 Wspaniałe spotkanie , a potem długie nocne Polaków rozmowy u przyjaciół  z Łodzi.

Budynek może nie najładniejszy ale wszystko inne super 🙂

 

 

 

 

 

 

Aleksandrów Łódzki 24 luty 2017

Tu miejscowi lewacy chcieli zakłócić spotkanie, ale na odgrażaniu się skończyli prężenie mięśni. Tym razem nie my byliśmy powodem niechęci ale polscy bohaterowie – Żołnierze Wyklęci. Wszystko jednak przebiegło w pięknej patriotycznej atmosferze.

Rumia 17 luty 2017

Spotkanie kameralne ale do Rumi przyjechali też nasi sąsiedzi z Gołubia. Bardzo byliśmy zdziwieni, ale co ważniejsze nawiązaliśmy nowe znajomości w naszej wsi :). Zabraliśmy panów samochodem do Gołubia żałując, że droga tak szybko się skończyła. Dziękujemy za pomoc naszym przyjaciołom z Narodowej Rumi i państwu Słowikowskim.

https://gazetarumska.pl/27005/przejmujacy-wyklad-zolnierzach-wykletych-rumi/

Zdjęcia będą lada moment, a na razie film:

 

Malbork 27 stycznia 2017.

Drugie spotkanie. Na sali wielu naszych znajomych i przyjaciół z Rajdu Szlakiem 5 Brygady, kibiców Lechii czy uczestników ekshumacji na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tczew 26 stycznia 2017 r.

Na nasze pierwsze spotkanie przyszło ponad 50 osób. Pomimo,że miejscowi KOD-owcy odgrażali się, że tez przyjdą, a Radni z PO protestowali podczas sesji Rady Masta Tczewa, atakowała nas Gazeta Wyborcza i TVN wszystko przebiegło bardzo dobrze. Atmosfera spotkania była wspaniała.

    

Młodzież Wszechpolska, bardzo nam pomogła, dzięki czemu cały bagażnik sprzętu wnieśliśmy i zainstalowaliśmy w 5 min. Spakowaliśmy się też szybciutko.